گلخانه های سقف باز

گلخانه های سقف باز در بین تولیدکنندگان تجاری محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. گلخانه با سقف باز حداکثر نور طبیعی و تهویه را به محصول گلخانه ارائه می دهد. از نظر ساختاری مشابه ونلو ، سقف باز از دو یا چند قله سقف در خلیج گلخانه ساخته شده است. هر قسمت سقف در ناودان متصل می شود و به یک سیستم محرک رک و پینی یا کشش متصل می شود. موتورهای کنترل شده با رایانه بخشهای سقف را باز می کنند و در نتیجه کل سقف را به داخل دریچه تبدیل می کنند. طرح های گلخانه ای با سقف باز اغلب می توانند دمای گلخانه را به میزان کافی و بدون فن های خروجی کنترل کنند. تهویه طبیعی اساساً بر این اساس عمل می کند که وزش باد از طریق دریچه سقف باعث ایجاد یک منطقه کم فشار می شود که در هنگام ورود هوا به منافذ هوای هوا ، گلخانه را بیرون می کشد.

در این نوع گلخانه ها نیز می توان از مه پاش استفاده کنید. برای خرید مه پاش کافیست بر روی لینک کلیک کنید.

مزایای گلخانه های پشت بام
تولیدکنندگان مزایای بسیاری را برای گلخانه های سقف باز ذکر می کنند ، اما مهمترین آنها بهبود کیفیت محصول و کارایی تولید به دلیل بهبود دامنه محیطی است که آنها فراهم می کنند. یک گلخانه سنتی کنترل آب و هوا را در هنگام آب و هوای نامناسب فراهم می کند ، اما در هوای گرم و آفتابی می توان بدون کنترل های پیچیده و گران قیمت محیطی ، بهترین دما و رطوبت سال را حفظ کرد.

سیستم های گلخانه ای با صفحه باز
گلخانه های صفحه باز از کل سقف گلخانه مانند دریچه های پشته ای استفاده می کنند (شکل 1.9 را ببینید). این ساختارهای “صفحه باز” معمولاً در ناودان ها متصل می شوند و اجازه می دهند لعاب های شیشه ای ، صفحه صلب یا دو پلی را به حالت عمودی بالا ببرند. در صورت بسته بودن ، سازه عملکردی مشابه گلخانه تحت پوشش با گرمایش و سرمایش مورد نیاز معمول و بارهای معمول برف و باد دارد.

سیستم های گلخانه ای با قابلیت جمع شدن فیلم
سیستم های گلخانه ای با فیلم جمع شونده با جمع شدن لعاب هنگام جمع شدن لعاب عمل می کنند (شکل 1.10 را ببینید). لعاب فیلم پلاستیکی از قلابهایی آویزان است که در امتداد سیمهای فولاد ضدزنگ سنگین وزن قرار می گیرند. برای کار مستقل خلیج ها ، برای هر خلیج به موتورهای جداگانه نیاز است (افزایش هزینه نصب). هنگام باز بودن ، سیستم های فیلم جمع شونده بیش از 95 درصد تهویه را فراهم می کنند. فقط سیستم های سقف نورد می توانند با سیستم های فیلم جمع شونده برای مقدار کل تهویه طبیعی رقابت کنند. اگرچه در ابتدا با دیواره های جانبی جامد طراحی شده است ، اما اکثر طرح های فیلم جمع شونده اکنون با دیوارهای کناری فصلی برداشته یا رول ساخته شده اند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *